W piątek 25 czerwca 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I- VII. Uczniowie odebrali świadectwa, dyplomy, oraz nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce
oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich.
Pani Dyrektor Grażyna Ukleja wręczyła odznaczenie Srebrnej Tarczy, dyplomy oraz nagrody książkowe uczniom, którzy otrzymali wysokie osiągnięcia w nauce.
Najwyższe wyróżnienie- Złotą Tarczę, za najlepsze wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne oraz zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły otrzymała uczennica klasy 8a- Alicja Kwiatkowska.
Serdecznie gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów.
Za wysokie osiągnięcia w nauce Srebrną Tarczę otrzymali następujący uczniowie:
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wszystkim naszym uczniom życzymy wesołych, bezpiecznych i pogodnych wakacji !
W czwartek 24 czerwca 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 odbyło uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie uczniów kl. 8 a także przekazanie sztandaru młodszym kolegom z klas siódmych.
Absolwenci szkoły odebrali świadectwa, dyplomy, oraz nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich.
Te niezapomniane chwile uświetniły również przemówienia Dyrektor szkoły pani Grażyny Uklei.
Pani Dyrektor wręczyła oznaczenie Srebrnej Tarczy, dyplomy oraz nagrody książkowe uczniom, którzy otrzymali wysokie osiągnięcia w nauce.
Starszych kolegów pożegnali także uczniowie klas siódmych oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy wręczyli naszym absolwentom pamiątkowe upominki oraz dyplomy. Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą
poetycko-muzyczną częścią artystyczną.
Już od kilku dni uczniowie klasy 2a z niecierpliwością wyczekiwali na nadejście wiosny. Szukali wiosny w przydomowych ogródkach podczas spaceru ulicami osiedla, rozwiązywali testy przyrodnicze on-line z wykorzystaniem programów multimedialnych. Wreszcie wiosna zawitała do klasy 2a w piątek 19 marca podczas klasowego wiosennego śniadania. Było smacznie, kolorowo i zdrowo. Uczniowie powitali wiosnę również w przepięknych pracach plastycznych. Witamy Cię WIOSNO! Cieszymy się, że jesteś z nami.
Któż nie zna choć jednej książki z serii „Jeżycjada” autorstwa Małgorzaty Musierowicz? Okazją do przypomnienia losów rodziny Borejków była V edycja Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady. 9 marca pięcioro uczniów naszej szkoły: Bartłomiej Perczak, Julia Kacała, Martyna Kacała, Mateusz Kaczmarski i Grzegorz Lipa wzięło udział w tej akcji. W MBP w miłej atmosferze, w otoczeniu kolorowych, ciekawych książek zaprezentowali fragmenty „Pulpecji”, „Kwiatu kalafiora”, „Kłamczuchy”, „Feblika” i „Czarnej polewki”. Gratulujemy uczestnikom, a wszystkich uczniów zachęcamy do czytania.
8 marca uczniowie klasy 2a wybrali się na „Rogate Ranczo”, aby spędzić czas na łonie natury wśród szlachetnych jeleni i danieli. Na miejscu dzieci przywitał gospodarz, który opowiadał o zwyczajach i życiu tych pięknych zwierząt. Kolejną atrakcją było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i zawody w przeciąganiu liny. Na zakończenie pobytu udaliśmy się na spacer po urokliwych zakątkach Rancza w poszukiwaniu tropów zwierząt i oznak zbliżającej się wiosny.
22 lutego 2021 roku uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach przygotowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Jedną z nich były zajęcia w szkolnej bibliotece, które przygotowała pani Jolanta Krasa. Uczniowie wcielili się w detektywów i szukali trudnych wyrazów. Konkurs ten, zatytułowany „Na tropie trudnych wyrazów”, wygrały Nikola i Blanka. Kolejne niespodzianki czekały na dzieci w klasie. Były to różnorodne ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z trudnościami ortograficznymi.
W roku szkolnym 2020/21 uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą Anną Kunat przystąpili do realizacji projektu Planeta Energii. Jest to ogólnopolski program edukacyjny Grupy Energa, realizowany od 2010 roku. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji, odpowiadającej potrzebom i realiom współczesnego świata. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia, dzięki czemu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w niestandardowych lekcjach oraz pokazach.
Pobierz i zobacz naszą prezentację Planeta Energii
Choć mrozik na dworze i śnieg prószy to zabawa na świeżym powietrzu nigdy się nam nie znudzi!
Pod takim hasłem uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawcy pani Anny Kunat uczestniczyli w atrakcyjnych lekcjach wychowania fizycznego.
5 stycznia uczniowie klasy 2a uczestniczyli w klasowej zabawie karnawałowej. Choć za oknami mróz i śnieg, to atmosfera zabawy była gorąca. Wszyscy bawili się znakomicie przy skocznej muzyce. Nie zabrakło również konkursów i korowodów. Dzieci wystąpiły w strojach bohaterów bajek i filmów. Rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek.
29 stycznia 2021r odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klasy 1a. Podczas zabawy oprócz tańca odbywały się konkursy i wybierano króla i królową balu.Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczestunek
Wymagane dokumenty:
Zgłoszenie do klasy I dla dzieci z obwodu
Zgłoszenie do klasy I dla dzieci z poza obwodu
Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka
Oświadczenie o wielodzietności
lub pobierz wszystkie pliki spakowane w formacie .zip Szkola_2021-2022.zip
Jak co roku uczniowie PSP nr 9 wzięli udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizacją przebiegu akcji zajął się Samorząd Uczniowski. Już od rana 31 stycznia 2021 r. dzielni wolontariusze z naszej szkoły wyposażeni w specjalne identyfikatory oraz charakterystyczne puszki wyruszyli pod opieką nauczycieli na ulice Ostrowca. Finał dedykowany jest dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyce głowy.
Wolontariusze na własne oczy przekonali się jak wielu ludzi ma otwarte serca na potrzeby innych. Jak relacjonowali, zawsze spotykali się z życzliwością i dobrym słowem. Jak zapowiadają uczniowie: „Graliśmy, gramy i grać będziemy z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej”. Składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom za zaangażowanie w tej wspaniałej akcji charytatywnej.
Zainspirowani tematami lekcji uczniowie klasy 3a rozpoczęli przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Pomagali w przedświątecznych porządkach, wykonywali bożonarodzeniowe kartki oraz ubierali choinki. W niektórych domach unosił się zapach pieczonych pierniczków. Dzięki takim przygotowaniom tegoroczne święta będą na pewno udane.
14 października, podczas rady pedagogicznej, nauczyciele naszej szkoły zostali zapoznani z międzynarodowym projektem „Europa dla obywateli - Kształtowanie obywatelstwa europejskiego w społeczeństwach post-totalitarnych. Refleksje po 15 latach od rozszerzenia Unii Europejskiej.” Akronim: shareEU.
Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie działań projektowych w naszej szkole, są panie: Magdalena Tokarska i Renata Szmyd, które wspólnie z uczniami będą pracować w projekcie.
Prace naszych uczniów nadesłane na konkurs "Moje hobby, moja pasja"
Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych.
O tym co przetrwało z dawnych tradycji opowiedzą nam Wasze koleżanki.
PSP nr 9 wzięło udział w konkursie organizowanym przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski na przygotowanie pakietu materiałów edukacyjnych pod hasłem „Pokażę Wam, jak o środowisko dbam”. Konkurs skierowany był do publicznych szkół podstawowych z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego.
Przedmiotem konkursu było przygotowanie przez placówkę oświatową pracy konkursowej, tj. pakietu materiałów edukacyjnych pod hasłem „Pokażę Wam, jak o środowisko dbam”. Pakiet materiałów obejmował następujące elementy: film edukacyjny, piosenkę ekologiczną oraz komiks edukacyjny. Pakiety były
przygotowane w trzech blokach tematycznych: racjonalne gospodarowanie odpadami; ochrona atmosfery, oszczędzanie energii. Celem konkursu było między innymi: rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu, wykreowanie pozytywnych wzorów kulturowych w zakresie „JESTEM EKO”.
Nasza szkoła w ramach konkursu zaprezentowała: film edukacyjny pt,,
,,Jak skutecznie oszczędzamy energię w szkole?”
Scenariusz filmu powstał w oparciu o następujące materiały źródłowe: Edukacja globalna globalna.ceo.org.pl, ,,Program Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej -Gospodarowanie energią w szkole” . W filmie udział wzięli uczniowie klas 4-8, dyrektor szkoły, oraz nauczyciele. Opiekę nad pracą sprawowała pani Marzena Górska.
Piosenka ekologiczna – EKOSONG pt.: ,,Posprzątajmy Ziemię ‘’ podejmowała tematykę dbania o planetę głównie poprzez segregację odpadów. W nagraniu piosenki uczestniczyli uczniowie klas: 4a, 5a,6a.Tekst piosenki napisała pani Anna Bimek – nauczyciel j. polskiego , opiekę nad pracą sprawowała pani Karolina Żurawska. Ostatnim ogniwem pakietu był komiks edukacyjny pt,, Niszczyciele atmosfery” autorstwa Amelii Pietrzyk uczennicy kl.7b, opiekę nad pracą sprawowała pani Magdalena Tokarska. Specjalne podziękowania należą się panu Robertowi Gierczakowi mieszkańcowi osiedla Denków za zdjęcia, obsługę dronu oraz montaż filmu i piosenki.
1 października klasa 7b podczas lekcji biologii obchodziła „Światowy dzień zwierząt”. Tego dnia uczniowie w bezpiecznej klatce mogli przynieść do szkoły swoje zwierzątka, którymi się opiekują. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem i pasją opowiadali o swoich pupilach. Były to: psy, chomiki, szczury, straszyki - robaczki oraz ślimaki. To był bardzo przyjemnie spędzony dzień.