17 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 został zorganizowany Kiermasz Wielkanocny. Zapanował świąteczny i wiosenny nastrój. Na naszym stoisku znalazły się pięknie ozdobione pisanki, króliczki, gipsowe kurczaczki, baranki, koszyczki, kartki świąteczne oraz kolorowe stroiki. Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły.
Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców oraz samych uczniów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili wesprzeć naszą akcję i zakupili ozdoby wielkanocne.
8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Nasze przedszkolaki podtrzymują tradycję związaną z tym świętem , dlatego przygotowały program artystyczny. Wychowawczynie najmłodszych dzieci, panie: A. Zwolińska i A. Sajecka zadbały , aby oprócz życzeń nie zabrakło tańców, piosenek i wierszy. Wszystkie kobiety zostały obdarowane kwiatami od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Na koniec uroczystości chór szkolny zaprezentował piosenki, przy których wszyscy świetnie się bawili. Dzieci jeszcze raz wystąpiły po południu dla kobiet z Klubu Seniora z dzielnicy Denków. Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała małych artystów. Dyrektor szkoły Anna Kunat nie kryła słów uznania za wspaniały występ maluchów, którzy aktywnie włączają się w życie szkoły i dzielnicy.
W dniu 17 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs „Najlepszy matematyk szkoły”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV, V, VI. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego matematyka z każdej klasy.
Oto wyniki konkursu:
Klasa IV
I miejsce – Zuzanna Środa
II miejsce – Nicola Górczyńska, ex aequo Filip Kapuścik, ex aequo Maja Wykierska
III miejsce – Kamila Nowak
Klasa V
I miejsce – Maria Kosiarz
II miejsce – Bartosz Michalski, ex aequo Kacper Szemraj
III miejsce – Zuzanna Baka
Klasa VI
I miejsce – Dominik Buszkiewicz
II miejsce – Michał Pietrzyk
III miejsce – Zuzanna Ludynia, ex aequo Aleksy Łata
GRATULUJEMY!
W piątek 26 lutego 2016 r. odbyło się podsumowanie miejskiego konkursu plastycznego „Moja wesoła karuzela” i wręczenie nagród zwycięzcom. Z naszego przedszkola w konkursie wzięło udział 7 dzieci. Poziom prac był tak wysoki, że jury postanowiło przyznać wszystkie pierwsze miejsca. Nagrodę specjalną LTVK Krzemionki otrzymał Dominik Babiarz z oddziału 0a. Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.
15 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zakochanych – Walentynki.
Samorząd Uczniowski już wcześniej rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. Wystawiona została urna, do której można było wrzucać walentynki. Ogłoszony został także konkurs na najciekawszą kartkę walentynkową oraz na najsympatyczniejszą uczennicę i ucznia naszej szkoły.
Pocztę walentynkową rozdali uczniom przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Również w tym dniu odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej. Uczniowie z kl. IV, V i VI przybliżyli nam historię święta Walentynek, przedstawili ciekawy montaż słowno-muzyczny, zaś dziewczęta zaprezentowały nowoczesne układy choreograficzne.
Na koniec odbyło się długo oczekiwane ogłoszenie wyniku konkursów na najciekawszą kartkę walentynkową oraz na najsympatyczniejszych uczniów naszej szkoły.
Laureatami konkursu na najciekawszą walentynkę zostali:
-w kategorii kl. I-III
miejsce I- Michalina Szpikowska kl.I B
miejsce II- Diana Żurek KL.III A
miejsce III- Roxana Janda KL II B
-w kategorii kl. IV-VI
miejsce I- Nicola Górczyńska KL.IV
miejsce II- Dagmara Chełminiak KL.IV
miejsce III- Kamila Nowak KL.IV
Najsympatyczniejszymi uczniami naszej szkoły zostali Zuzanna Ludynia oraz Mateusz Siurek.
Dyrektor szkoły pani Anna Kunat złożyła gratulacje zwycięzcom oraz wręczyła walentynkowe upominki, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dzień Zakochanych upłynął w miłej i radosnej atmosferze.
19 lutego br. uczniowie kl. III a mieli okazję uczestniczyć w kolejnych już zajęciach z cyklu „Fizyka dla Smyka”. Dotychczas uczniowie poznali zagadnienia związane z magnetyzmem, optyką, dźwiękiem i powietrzem. Tym razem tematem niezwykłej lekcji była „Elektrostatyka”.
Dzięki atrakcyjnym eksperymentom uczniowie mieli możliwość zbadania prostych zjawisk , wykonując wszystkie czynności samodzielnie i obserwując zachodzące reakcje.
Pokazy Akademii Nauki są doskonałą okazją do zaciekawienia uczniów nauką i doświadczaniem jej na żywo. Sprawiają dzieciom dużo radości, bardzo się podobają i jest nadzieja, że zdobyta w ten sposób wiedza pozostanie na dłużej w umyśle uczniów i ułatwi im dalszy rozwój.
17 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród i wyróżnień w konkursie plasycznym im. Wojciecha Ryłki "Kot w butach, kocica w szpilkach". Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Bartłomiej Perczak z kl. III a i Kacper Niedbała z kl. V a. Nagrodą dla nich jest wycieczka do Warszawy do redakcji czasopisma "Kocie sprawy". Wyróżnienie otrzymał uczeń kl. I a - Piotr Menducki. Gratulujemy!
Niecodzienna lekcja języka polskiego miała miejsce 15 lutego 2016 r. Tego dnia do krainy mitów przenieśli nas uczniowie klasy Va, którzy przygotowali inscenizację mitu greckiego „Demeter i Kora”. Uczniowie przez dwa tygodnie pracowali w grupach nad scenariuszem, oprawą plastyczną, muzyczną oraz kostiumami i rekwizytami. Ćwiczyli swoje role oraz choreografię na scenie.
Na wyjątkową lekcję zaproszono panią dyrektor Annę Kunat, rodziców oraz przedszkolaków z grupy „O” wraz z wychowawczynią p. A. Zwolińską. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przedstawienie podziwiając kunszt aktorski i zaangażowanie całej klasy o czym świadczyły gromkie brawa. Wychowawczyni Jolanta Krasa była dumna ze swoich uczniów. Ta lekcja na pewno na długo pozostanie w pamięci.
Ferie zimowe zorganizowane w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 im. Marszałka Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim pod hasłem „Sport i zabawa to zdrowe ciało i umysł” niestety dobiegły końca.
Zajęcia zorganizowane były dla wszystkich chętnych uczniów, zaplanowane tak, aby każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie oraz w sposób miły i atrakcyjny spędzić czas. Tegoroczne ferie w naszej szkole dzieci spędziły bardzo aktywnie i nikt nie mógł narzekać na nudę. Zajęcia odbywały się w dniach 18-29 stycznia 2016 w godz. 9.00-14.00. Na każdy dzień przewidziane były różne ciekawe atrakcje zaplanowane i realizowane przez nauczycieli z naszej szkoły oraz p. wychowawczynię świetlicy środowiskowej.
Program ferii został przygotowany z uwzględnieniem oczekiwań uczniów. Wszyscy zostali wcześniej zapoznani ze szczegółowym planem zajęć. Ponadto harmonogram został umieszczony na tablicach znajdujących się na korytarzach szkolnych oraz na stronie internetowej szkoły.
Nasze spotkania rozpoczęliśmy od pogadanki na temat bezpieczeństwa w trakcie zajęć i zabaw podczas ferii. Już od pierwszego dnia na sali gimnastycznej oraz sali zabaw odbywały różnorodne zajęcia sportowe, takie jak: gry i zabawy, rywalizacje w ramach gier zespołowych, indywidualny konkurs badmintona, turniej tenisa stołowego, turniej siatkarski dziewcząt i chłopców, rozgrywki w unihokeja, a także zabawy muzyczno-ruchowe „Wesoła gimnastyka”
.
Ponadto na zajęciach artystycznych uczniowie chętnie rozwijali swoje umiejętności plastyczno- techniczne. Dzieci wykonały między innymi urocze laurki z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.
Z użyciem bibułki i techniki kulkowej powstały piękne prace pt. „Mój ulubiony sport zimowy”. Dzieci uczyły się również trudnej sztuki „origami” i wykonały bajeczne elementy zimowego krajobrazu. Ponadto z wykorzystaniem dowolnej techniki wykonały prace plastyczne przedstawiające ulubionego pozytywnego bohatera z gier komputerowych.
Miłym urozmaiceniem były zajęcia z książką w Bibliotece Miejskiej, m.in. zabawy czytelnicze pt. „Czytelnicza biesiada” oraz „W świecie bajki -poznajemy najpiękniejsze bajki i ich autorów”.
Uczniowie próbowali także sił w edukacyjnych grach stolikowych oraz komputerowych, zaś dla zdrowia odbywały się wspólne spacery po okolicy. Na zakończenie odbyło się podsumowanie ferii oraz pożegnanie z uczestnikami.
Prace naszych uczniów wykonane podczas ferii zimowych zostały wyeksponowane na specjalnej tablicy znajdującej się w świetlicy szkolnej. Zajęcia organizowane w naszej szkole były dla dzieci prawdziwą zimową przygodą.
Aby uczcić Dzień Babci i Dziadka uczniowie klasy I a i I b przygotowali i zaprezentowali program artystyczny, który był wyrazem szacunku i pamięci dla każdej babci i każdego dziadka. 8 lutego zaprezentowała się klasa I b, zaś 9 lutego - Ia. Babcie i dziadkowie z radością oglądali występy swoich wnucząt, a przygotowane przez pierwszaków upominki i słodki poczęstunek sprawiły gościom wiele radości.
Nabór do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski na rok szkolny 2016/2017
Tegoroczny nabór uwzględnia zmiany ustawy o systemie oświaty przyjęte 28 grudnia 2015 roku przez Sejm. Są to:
1) prawo dziecka od 4 do 5 roku życia do korzystania z wychowania przedszkolnego,
2) obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego przez dzieci 6-letnie,
3) obowiązek szkolny od 7 roku życia,
4) prawo dziecka do rozpoczęcia edukacji szkolnej – na wniosek rodziców - od 6 roku życia pod warunkiem: odbycia rocznego wychowania przedszkolnego lub uzyskania opinii poradni psychologiczno –pedagogicznej o możliwości wcześniejszego przyjęcia dziecka do szkoły podstawowej w przypadku nieskorzystania przez dziecko z przygotowania przedszkolnego.
Kryteria naboru
Do publicznego przedszkola przyjmuje się kandydatów zameldowanych na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. W przypadku większej od liczby miejsc liczby kandydatów na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę kryteria określone w art. 20 c ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty ( Dz. U. z 2015 roku, poz. 2156 ).
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole będzie nadal dysponować wolnymi miejscami będą brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący. Kryteria te zawarte zostały w Uchwale Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Nr XXV/180/2015 z dnia 29 grudnia 2015 roku w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski.
Kontynuacja wychowania przedszkolnego
Rodzice dzieci uczęszczających do danego przedszkola w pierwszej kolejności składają na rok szkolny Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu do 29 lutego 2016 roku.
Terminy naboru
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2016/2017 do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski został opublikowany jako załącznik do niniejszej informacji.
Ofertę rekrutacyjną poszczególnych przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski oraz szczegółowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego uzyskają Państwo w każdym przedszkolu.
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2016/2017 do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski
Lp. |
Czynności rekrutacyjne |
Termin w postępowaniu rekrutacyjnym |
Termin w postępowaniu uzupełniającym |
1. |
Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola publicznego lub oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym |
od 1 marca 2016 r. do 25 marca 2016 r. |
od 22 kwietnia 2016 r. do 29 kwietnia 2016 r. |
2. |
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola publicznego lub oddziału przedszkolnego i dokumentów potwierdzających przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego czynności, o których mowa w art. 20 t ust 7 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty ( Dz. U. z 2015 r. poz. 2156) |
od 29 marca 2016 r. do 30 marca 2016 r. |
4 maja 2016 r. |
3. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. |
6 kwietnia 2016 r. |
5 maja 2016 r. |
4. |
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola publicznego lub oddziału przedszkolnego w postaci pisemnego oświadczenia |
11 kwietnia 2016 r. do 15 kwietnia 2016 r.
|
9 maja 2016 r. do 17 maja 2016r.
|
5. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych kandydatów |
19 kwietnia 2016 r. |
19 maja 2016r. |
Składanie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego: od 19 lutego do 29 lutego 2016r.
Nabór do szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski
na rok szkolny 2016/2017
Szanowni Państwo,
zgodnie z nowymi zasadami rekrutacji do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej i gimnazjum przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły oraz w dalszej kolejności na wniosek rodziców (prawnych opiekunów), dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
Kryteria naboru
Zgodnie z ustawą o systemie oświaty kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej i gimnazjum mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2016/2017 do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej i publicznego gimnazjum są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący,
z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych. Ustalonym kryteriom organ prowadzący przyznaje określoną liczbę punktów oraz określa dokumenty niezbędne do ich potwierdzenia.
W związku z powyższym podjęta została w dniu 29 grudnia 2015 roku uchwała Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Nr XXV/180/2015 w sprawie ustalenia kryteriów wraz
z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych i klas pierwszych gimnazjów prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski.
Terminy naboru
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2016/2017 do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski stanowi załącznik do niniejszej informacji.
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych publicznych gimnazjów na rok szkolny 2016/2017 określi Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Ofertę rekrutacyjną poszczególnych szkół oraz szczegółowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego uzyskają Państwo w każdej szkole podstawowej lub gimnazjum.
Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski na rok szkolny 2016/2017.
Lp. |
Czynności rekrutacyjne
|
Termin w postępowaniu rekrutacyjnym |
Termin w postępowaniu uzupełniającym |
1. |
Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym |
od 1 marca 2016 r. |
od 16 maja 2016 r. |
2. |
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty |
do 22 kwietnia 2016 r. |
do 22 sierpnia 2016 r. |
3. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych |
25 kwietnia 2016 r. |
23 sierpnia 2016 r. |
4. |
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia |
26–27 kwietnia 2016 r. |
24-25 sierpnia 2016 r. |
5. |
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych |
29 kwietnia 2016 r. |
26 sierpnia 2016 r. |
Data |
Rodzaj zajęć |
Prowadzący |
25.01. Poniedziałek 9.00-13.00 |
- Gry i zabawy sportowe „Dwa ognie”, „Piłka parzy”. - „Zimowy turniej gier i zabaw”
|
E. Ambroż |
26.01. Wtorek 9.00-13.00
|
Sport i zabawa to zdrowe ciało i umysł Ponadto: zabawy czytelnicze z książką -,,Czytelnicza biesiada”. |
E. Fitowska
|
27.01. Środa 9.00-13.00 |
Jestem artystą plastykiem |
E. Fitowska
|
28.01. Czwartek 9.00 – 13.00 |
Indywidualny konkurs badmintona dziewcząt i chłopców. Otwarty turniej tenisa stołowego. Turniej siatkarski dziewcząt i chłopców.
|
I. Sejmicka |
29.01. Piątek 9.00 – 13.00 |
- Zajęcia plastyczne techniką orgiami- „Zimowy krajobraz”. - Zabawy muzyczno- ruchowe „Wesoła gimnastyka” - Rozgrywki w unihoca. |
A. Zwolińska |
Babcia i dziadek zajmują szczególne miejsce w sercach swoich wnuków, dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały montaż słowno- muzyczny z okazji ich święta. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do występów, chcąc w ten sposób podziękować babciom i dziadkom za ich serce, troskę i miłość. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie zrobionymi podarunkami.Był to dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.
We wtorek, 22 grudnia 2015 roku w PSP nr 9 z Bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie klas: I b i II b prezentując Jasełka pt. „Betlejemska dobranocka”.
Gośćmi uroczystości byli: wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego pan Stanisław Choinka, proboszcz parafii . św. Stanisława BM Adam Gucwa, przewodnicząca Rady osiedla „Denków” p. Barbara Buszkiewicz oraz członkowie rady, członkinie Rady Rodziców szkoły p. Aneta Ludynia i p. Joanna Perczak.
Wszystkich gości oraz uczniów i pracowników szkoły powitała p. dyrektor Anna Kunat.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Radosny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.
Kiedy część artystyczna dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za przedstawienie. Występ był niesamowitym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla Rodziców, którzy przyszli obejrzeć swoje pociechy.
W poniedziałek 21.12.2015r. o godz. 10.00 w przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, dziadków pt. "Spotkanie przy choince", które było dobrą okazją do spędzenia z dziećmi miłych chwil w atmosferze świątecznej. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki świąteczne, rodzice czytali opowieści bożonarodzeniowe.
Zabawy angażowały nie tylko dzieci ale i dorosłych. Rodzice przygotowali dla swoich pociech poczęstunek z okazji tego świątecznego spotkania. Zanim jednak dzieci usiadły do stołu pełnego smakołyków - wszyscy mogli połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i mocno uściskać :-)
18 grudnia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowcu Św., odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Wokalnego „Hej kolęda, kolęda…”.
Zwiększająca się ilość uczestników (17 wokalistów) świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu imprezą i spełnieniu podstawowych celów konkursu, jakimi są poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, uwrażliwienie młodych ludzi na jej piękno, budzenie i rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności muzycznych a przede wszystkim promowanie dzieci artystycznie uzdolnionych odkrywanie talentów i osobowości scenicznych.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III, reprezentanci szkół: PSP nr 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 14, ZSP „Szkoła z Pasją”, Katolickiego Zespołu Edukacyjnego, Zespołu Edukacyjnego „Dwunastka” oraz z ZSP w Szewnie, z PSP w Janiku, Szwarszowicach, Sarnówku, Wymysłowie i Chmielowie.
Tegoroczni uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności przed profesjonalnym jury w składzie:
Jury miało ogromnie trudne zadanie, ponieważ uczniowie do konkursu przygotowali się bardzo starannie . Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, umiejętności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich dzieci, członkowie jury bardzo skrupulatnie liczyli swoje głosy i ogłosili następujący werdykt:
I miejsce – Anna Filipczak z Zespołu Edukacyjnego „Dwunastka” w Ostrowcu Św.
II miejsce - Julia Tłuczkiewicz z PSP nr 4 oraz Martyna Cieśla z ZSP Nr 3 PSP nr 5
III miejsce – Diana Żurek z PSP nr 9 oraz Maja Gierada ZSP w Szewnie.
Szczególne wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Walas z PSP nr 7 i Magdalena Błaszkiewicz z PSP w Szwarszowicach.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk jurorów pamiątkowe książki i dyplomy.
Dyrektor Szkoły p. Anna Kunat wręczyła podziękowania członkom jury a także nauczycielom, którzy zadbali o przygotowanie artystyczne swoich podopiecznych .
Zwycięzcom należą się gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, a do wspólnego kolędowania w kolejnej edycji konkursu zapraszają organizatorki: Jolanta Gospodarczyk oraz Maria Grabna.
Dnia 7.12.2015r.dzieci z klasy 2a,2b,3a,6a uczestniczyły w wycieczce do fabryki bombek w Nowej Dębie. Tuż po wejściu do holu można było podziwiać tysiące bombek pogrupowanych w barwne serie i umieszczonych w gablocie. Pod sufitem połyskiwały przepiękne szklane kule odbijające światło wielokolorowej choinki.
Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się pracownikowi, który nad palnikiem rozgrzewał szkło i ustami wydmuchiwał bańki różnej wielkości. Następnie w dekoratorni malarki ręcznie zdobiły szklane kule, które w ich dłoniach stawały się prawdziwymi arcydziełami.
Po zwiedzeniu fabryki każde dziecko miało możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić swoją własną bombkę, którą później otrzymało w prezencie. Na pamiątkę pobytu każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem. Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.
25.11.2015 r. wszyscy uczniowie uczęszczający do świetlicy świętowali urodziny pluszowego misia. Tego dnia w świetlicy królowały misie. Na wszystkich uczniów czekało wiele niespodzianek. Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby przybliżyć dzieciom literaturę, której bohaterami są misie, miśki i misiaczki. Zaproszeni goście - p. Anna Kunat - dyrektor szkoły, p. Lidia Masternak – bibliotekarz MBP Filii nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim, p. Agnieszka Zwolińska i ks. Paweł Leszko - nauczyciele szkoły, czytali wiersze i opowiadania. Następnie uczniowie uczestniczyli w wielu konkurencjach m. in. układali puzzle, rozwiązywali zagadki. Nie zabrakło także misiowych tańców. Po wspólnej zabawie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Misie, miski i misiaczki”. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca, które zdobyli: Gabriel Gierczak z kl. I a, Zuzanna Wielguszewska z kl. I b oraz Wiktoria Zawidzka z kl. III a. Oprócz tego wyróżniono 6 pięknych misiaczków wykonanych przez: Roksanę Długosz z kl. I a, Nicolę Morgaś z kl. I a, Oliwiera Rutkowskiego z kl. I a, Nikolę Radlak z kl. II a, Anetę Sojkę z kl. III a oraz Zuzannę Wysiadłowską z kl. III a. Zwycięzcom gratulujemy, a na kolejne urodziny pluszowego misia zapraszamy za rok.