Menu

Galeria

Zajęcia unijne dla uczniów klas I - III (styczeń 2018 r.)

            

              

W okresie od 29.09.2017 r. do 07.10.2017 r. w ramach realizacji projektu unijnego „Lepsza edukacja – lepsza przyszłość” realizowane było 30 godzinne szkolenie zawodowe dla nauczycieli z zakresu – Ocenianie kształtujące w rozwijaniu kompetencji kluczowych u uczniów. Celem szkolenia było poznanie zasad i celów oceniania kształtującego. 20 nauczycieli w tym 18 kobiet i 2 mężczyzn nabyło kompetencje w zakresie oceniania kształtującego, zwiększającego motywację uczniów w uzyskiwaniu lepszych osiągnięć edukacyjnych.

           

Szkolenia unijne dla nauczycieli PSP9

W ramach realizacji projektu unijnego „Lepsza edukacja – lepsza przyszłość ” 21 nauczycieli ukończyło  30 - godzinny kurs doskonalący kompetencje zawodowe nauczycieli pt. „Metody aktywizujące w nauczaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych”. Na zakończenie kursu wszyscy nauczyciele otrzymali stosowne zaświadczenia.

            

21 kwietnia 2017 r. w ramach realizacji projektu unijnego „Lepsza edukacja – lepsza przyszłość ” 21 nauczycieli rozpoczęło  30 - godzinny kurs doskonalący kompetencje zawodowe nauczycieli pt. „Metody aktywizujące w nauczaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych”. 

      

Zajęcia matematyczne dla uczniów w ramach projektu unijnego

      

                

                            

Zajęcia z języka angielskiego dla uczniów w ramach projektu unijnego

      

                            

Szkolenia unijne dla nauczycieli PSP9

W ramach realizacji projektu unijnego „Lepsza edukacja – lepsza przyszłość ” 21 nauczycieli ukończyło  30 - godzinny kurs doskonalący kompetencje zawodowe nauczycieli pt. „TIK jako podstawowe narzędzie w edukacji w kształceniu kompetencji kluczowych”. Na zakończenie kursu wszyscy nauczyciele otrzymali stosowne zaświadczenia.

              

20 lutego 2017 r. nauczyciele PSP nr 9 rozpoczęli kolejne szkolenie w ramach realizacji projektu unijnego pt. „Lepsza edukacja lepsza przyszłość”. W ciągu sześciu pięciogodzinnych spotkań poznają różne zagadnienia z zakresu wykorzystania możliwości TIK.

  • Zastosowanie dziennika elektronicznego,  narzędzia do kontaktowania się z uczniami i rodzicami w celu przesyłania informacji o postępach edukacyjnych dziecka jak również informowania na bieżąco o działalności pozalekcyjnej szkoły.
  • Przedstawienie możliwości aplikacji internetowych w zastosowaniach edukacyjnych: kahoot, voki, hot potatoes,  EclipseCrossword itp.
  • Praktyczne zastosowania aparatu, kamery czy telefonu w pracy nauczyciela.
  • Komunikacja nauczyciela z uczniami poprzez telefony i tablety podczas lekcji przy wspólnej pracy i nauce.
  • Zapoznanie z możliwościami zastosowania darmowej platformy MOODLE do celów edukacyjnych.  Sposoby kontaktowania się za pomocą platformy z kursantami czy rodzicami uczniów.  Omówienie dostępnych narzędzi, za pomocą których można uatrakcyjnić pracę z kursantem, a jednocześnie zmobilizować go do wymiany informacji w sieci.

            

W ramach realizacji projektu unijnego „Lepsza edukacja – lepsza przyszłość ” 21 nauczycieli ukończyło  30 - godzinny kurs doskonalący kompetencje zawodowe nauczycieli pt. „Wdrażanie nowych form pracy z uczniem w zakresie projektu edukacyjnego”. Na zakończenie kursu wszyscy nauczyciele otrzymali stosowne zaświadzcenia.

    

W dniach 28, 29 grudnia odbyły się warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli z zakresu nabywania umiejetności pracy metodą warsztatową.

   

W dniach 17, 19, 20,21 grudnia uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w warsztatach plastycznych pt. "Warsztaty w kształtowaniu umiejętnosci psychospołecznych z elementami czasu wolnego - wykonanie dekoracji świątecznych".

      

W dniu 23 listopada 2016 r. rozpoczęły się warsztaty w kształtowaniu umiejętności psychospołecznych. Temat warsztatów - "Ja w świecie uczuć i emocji". W warsztatach uczestniczyło 101 uczennic i uczniów w 8 grupach. Wszystkim uczestnikom bardzo podobały sie zajęcia.

      

        

        

      

 

14 listopada odbyło się w PSP 9 spotkanie z nauczycielami i rodzicami rozpoczynające projekt unijny, na którym omówione zostały cele, założenia oraz szczegółowy przebieg prac związanych z projektem.

        

 

Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu z udziałem p. dyrektor Anny Kunat.

            

Uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie projektów w ramach RPOWŚ 2014-2020, Poddziałania 8.3.2 „Wsparcie kształcenia  podstawowego w zakresie kompetencji  kluczowych” - wsparcie szkół podstawowych,  odbyło się  w poniedziałek, 31 października w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Dofinansowanie uzyskało 29 projektów o wartości ponad 10,2 mln złotych. W uroczystości udział wzięli marszałek Adam Jarubas oraz członek Zarządu Województwa Piotr Żołądek. 

Aktualności

Kontakt

  • PSP nr 9 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
    u. Niewiadoma 19
    27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
  • tel./fax: 41-265-21-52

Galeria zdjęć