Ciekawe wydarzenia

Walentynki w świetlicy

12 lutego w świetlicy obchodzono Walentynki. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji.  Wszyscy uczniowie otrzymali od wychowawców czerwone serduszka. Następnie poznali historię powstania tego święta, wysłuchali walentynkowych wierszyków, rozwiązywali zagadki, składali serca z przygotowanych elementów. Chętne dzieci wzięły udział w konkursie na najładniej ozdobione serduszko. W konkursie tym nagrodzone trzy prace.  Wyróżniono serca wykonane przez:  Aleksandrę Wątły z kl. II b i Monikę Pułę z kl. III a. Pierwsze miejsce  przyznano Gabrysiowi Gierczakowi z kl. I a, który w nagrodę dostał bezpłatny bilet wstępu do „Fikolandu”.  Mamy nadzieję, że tego dnia wszystkie „Świetliki” miło spędziły czas w świetlicy.

Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy

We wrześniu i październiku 2015 r. z inicjatywy p. Sylwii Czerwińskiej (wychowawcy świetlicy środowiskowej) uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadziła p. Aleksandra Guzik – ratownik medyczny. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek prowadzącej dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia.  Uczyły się  jak  prawidłowo wezwać pogotowie przez telefon, utrwaliły znajomość numerów alarmowych.  Duże wrażenie na dzieciach zrobił fantom, na którym uczniowie pod czujnym okiem  p. Oli uczyły się podstaw reanimacji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe naklejki i książeczki  z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Konkurs Recytatorski "Barwy jesieni"

27.10 w godzinach popołudniowych w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski   „Barwy jesieni”, w którym wzięło udział  11 uczniów z klas I- III. Recytatorzy przygotowali wiersze polskich poetów o tematyce jesiennej.  W tym dniu świetlica przybrała odświętny, jesienny wystrój. Całą imprezę prowadziła p. Jolanta Gospodarczyk, która zaczarowała świetlicę w miejsce jesiennych recytacji. Po uprzednim wylosowaniu kolejności  wystąpień, uczniowie prezentowali  wiersze. Oceniało je jury w składzie : Dyrektor Szkoły – p. Anna Kunat, Bibliotekarz MBP Filia nr 7 – p. Lidia Masternak oraz Bibliotekarz PSP 9 – p. Jolanta Krasa.

Młodych recytatorów wspierali rodzice  oraz rówieśnicy przybyli na tę imprezę.  Jury postanowiło przyznać cztery równorzędne pierwsze miejsca . Otrzymali je: Roksana Długosz z kl. 1 a, Dominika Deroń z kl. 1 b; Roxana Janda z kl. 2b; Bartłomiej Perczak  z kl. 3a. Drugie miejsce zajął Tomasz Kwiatkowski z kl. 3 a , a trzecie Ksawier Pęksa z kl. 2a. Przyznano również dwa wyróżnienia dla Huberta Jankowskiego z kl. 1a i Martyny Kacały z kl. 3a. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz drobne upominki. Sponsorem nagród książkowych była MBP, która od lat współpracuje z naszą placówką. Organizatorki konkursu p. Jolanta Gospodarczyk i Jolanta Krasa zapowiedziały kolejne imprezy  propagujące czytelnictwo, gdyż jest to w tym roku szkolnym priorytet pracy naszej placówki.