Archiwum 2018/2019

Z życia przedszkolaka

Powitanie wiosny

21 marca, jak co roku, powitaliśmy wiosnę. Przedszkolaki i dzieci z klas młodszych, brały udział w wiosennych rozgrywkach sportowych. Tę atrakcję przygotowała dla dzieci pani Jolanta Gospodarczyk, która wcieliła się w rolę Pani Wiosny. Podczas spotkania roztrzygnięty został konkurs ,,Kapelusz Pani Wiosny”. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor Anny Kunat uznało, że wszystkie kapelusze  są piękne i bardzo pomysłowe. Uczestnicy zdobyli więc równorzędne I miejsca.

Gratulacje dla małych artystów !

Dzień otwarty w przedszkolu

1 marca odbył się dzień otwarty w naszym przedszkolu. Dla przybyłych gości przedszkolaki przygotowały krótki występ artystyczny, były wspólne zabawy przy muzyce oraz zajęcia plastyczne. Dla każdego dziecka była też słodka niespodzianka.

Walentynki w grupie "Motylki"

U nas w przedszkolu nie ma czasu na nudę. Dzieci w oczekiwaniu na śnieg nie próżnują, lecz uczą się, śpiewają i wykonują zimowe prace plastyczne. Czasem pomagają im też rodzice podczas zajęć otwartych.

Dzień Misia

26 .11.2018 r. w naszym przedszkolu królowały misie przyniesione przez dzieci. Były wspólne tańce, zabawy, gimnastyka z misiami oraz konkursy dla starszych i młodszych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek o misiach, które pięknie przeczytały zaproszone mamy.

Święto Niepodległości

14.11 2018r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji dzieci przygotowały montaż słowno- muzyczno-taneczny, w którym opowiedziały historię Polski w czasie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność. Występ przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami przez rodziców.

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole są 3 grupy przedszkolne:

Pszczółki Motylki Biedronki

wych. Barbara Kochańska

wych. Marzena Remiszewska

zerówka

wych. Agnieszka Zwolińska

Pracujemy w godz. 8.00- 13.00

Koncepcja naszej pracy

1. Współpracujemy z rodzicami i dbamy o więzi rodzinne.
  2. Dbamy o bezpieczeństwo naszych wychowanków
  3. Rozwijamy zainteresowania dzieci.
  4. Dbamy o kształtowanie postawy patriotycznej
  5. Zapewniamy pomoc psychologiczno- pedagogiczną.

W pracy wychowawczej szczególną uwagę zwracamy na kulturę osobistą, pozytywny stosunek do rówieśników oraz wspieranie rodziny w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych z dziećmi. Dajemy możliwość rozwoju poprzez aktywne metody pracy. Dbamy o właściwe przygotowanie wychowanków do przyszłej edukacji szkolnej.

20 września 2018 r. świętowaliśmy  Dzień Przedszkolaka oraz  uroczystość pasowania dzieci z  grupy” Pszczółki” na przedszkolaków.W obecności  Pani Dyrektor  i rodziców nasi najmłodsi wychowankowie obiecali, że będą przestrzegać kodeksu przedszkolaka i  chętnie uczęszczać do przedszkola. Następnie wszystkie dzieci przeszły w barwnym korowodzie ulicami osiedla oraz wspólnie bawiły się przy muzyce, otrzymały też pamiątkowe medale.

Międzyprzedszkolny Konkursu Piosenki Patriotycznej

Zuzanna Tworzewska z grupy 0a reprezentowała nas podczas Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej organizowanego przez KZE. Zuzia zaśpiewała utwór pt." Szara Piechota" i zdobyła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy.