Archiwum 2017/2018

21 i 22 stycznia jak co roku spotykamy się z najbliższymi naszym sercom Dziadkami i Babciami, którzy mają swoje święto. Ich wnuki na tę okoliczność przygotowały występ i własnoręcznie wykonane upominki. Były to zakładki do książek, aby babcia z dziadkiem zawsze wiedzieli , gdzie kończy się bajeczka dla wnusia… A wspólna zabawa w tańcu po występie najmłodszych, to miły akcent podtrzymujący te mocne więzi rodzinne J

W styczniu 2018r dwukrotnie gościliśmy p. Roberta Kamińskiego, pracownika PTTK w Ostrowcu Św., który zgłębiał naszą wiedzę o regionie świętokrzyskim. Chociaż Przedszkolaki wiedzą, gdzie mieszkają, to jednak o naszym terenie, jak się okazało nie wiedzieliśmy za wiele. Prezentacje, wycieczki wirtualne i piękne legendy  - naprawdę pięknie spędzone chwile J  Żadna nauka nie idzie w las… Spotkania w ramach projektu  „Mały Miś Regionalista”. Ale na tym Kochani nasza edukacja się nie kończy -przed nami jeszcze ciekawe zajęcia i wizyty kolejnych gości.

Przedszkolaki tym razem wcieliły się w postacie sprzed ponad 2000 lat. Jasełka, bo o  nich mowa, odbyły się 20 grudnia i dały początek pięknej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.  Każdy występ dzieci to niezapomniane przeżycia.

Mikołajkowe Konfrontacje Sportowe na hali KSZO, które odbyły się 9 grudnia nie mogły odbyć się bez nas. Konkurencje przeznaczone były dla dzieci oraz ich rodziców. Jesteśmy dumni a zarazem wdzięczni, że mamy chętnych i gotowych do współpracy WAS, drodzy Rodzice. Dziękujemy !!!

Biedronki 6 grudnia wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek. Mnóstwo bombek, świecidełek i brokatu. Każdy miał okazję wykonać bombkę choinkową własnymi rękoma, którą oczywiście przywiózł ze sobą. Niezła frajda !

Jak co roku o tej porze przybywa do nas Święty Mikołaj. Motylki przywitały go uśmiechem i piosenką a w zamian otrzymały upominki. Mikołaju zapraszamy za rok J

Miś – taki niepozorny, a jakże ważny w naszym życiu.  Zawsze utuli, pocieszy i jakoś umili zabawę dziecku. Dzień Misia obchodziliśmy 25 listopada. Wtedy także rozpoczęliśmy projekt czytelniczy  „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Nasz Miś Gucio pobawił się z dziećmi, wysłuchał pięknej bajki czytanej przez zaproszoną mamę oraz wyruszył w drogę do innego przedszkola. Czekamy na inne Misie, które przybędą wkrótce do nas w gości.

11 listopada. Zimno, deszcz, wiatr… a naszym najmłodszym nic nie straszne w ten ważny Dzień Niepodległości! Reprezentanci przedszkola biegali aby uczcić to ważne święto. Medale jak najbardziej zasłużone. Rodzice !  dziękujemy J

Jesień to piękna pora roku i czas nie tylko na zabawy ale także na edukację. Początek listopada i nasze dzieci w roli aktorów. Przedstawienie o Jesieni połączone z pasowaniem najmłodszych.  Motylki weszły do naszej wielkiej rodziny Przedszkolaków. Tak zaczyna się długa ale piękna droga edukacji.