Biblioteka poleca

Biblioteka poleca:

SERIA ,,MAGICZNE DRZEWO”

Magiczne drzewo” to seria niezwykłych powieści dla dzieci i młodzieży  w konwencji realistyczno– magicznej. Błyskotliwie połączenie dwóch światów – rzeczywistego i fantastycznego, zaowocowało niepowtarzalnym cyklem opowiadań, które zdobyły wielkie uznanie na całym świecie.

Akcja pierwszej części rozpoczyna się w momencie, gdy wskutek ogromnej burzy upada sędziwy dąb o nadprzyrodzonych zdolnościach. Dąb trafia do tartaku, a z jego pociętych fragmentów rzemieślnicy wykonują różne przedmioty, które przejmują czarodziejską siłę. Każdy drewniany drobiazg trafia do innego zakątku świata.

Pierwsze, czerwone krzesło spełnia życzenia, o czym przekonują się Kuki, Gabi i Filip. Rodzeństwo nie zdaje sobie sprawy, że życzenia należy wypowiadać ostrożnie, gdyż niechcący można doprowadzić do tragedii... i na przykład zaczarować swoich rodziców.

W kolejnych częściach dzieci wyruszają w podróż śladem pozostałych zaczarowanych przedmiotów. Odnajdują magiczny most, walczą z przypadkowo wyczarowanym olbrzymem, staczają pojedynek z groźnym klonem Kukiego. Przyjdzie im także zmierzyć się z trudną grą oraz pokonać morskie stworzenia.

W kolejnych częściach pojawiają się niezwykłe postacie i pojazdy, na przykład zwierzomaszyny, zaczarowane zwierzęta, niezwykle szybka Drakula, a także złe i dobre roboty.

Na podstawie opowiadań Andrzeja Maleszki powstał serial telewizyjny, emitowany w latach 2003–2006, a w 2009 roku nakręcono film pełnometrażowy pod tym samym tytułem. O prawa do scenariusza ubiegały się między innymi wytwórnie Disney i Paramount. Serial „Magiczne drzewo” zdobył statuetkę Emmy Award – telewizyjny odpowiednik Oscara.

W serii “Magiczne drzewo” ukazały się:

1. „Czerwone krzesło”
  2. „Tajemnice mostu”